Když už vybubláte, nechte starosti příjemně vyšumět!

05.02.2019

Prosec(co?)

Určitě jste si všimli, že v naší nabídce máme mnoho netradičních šumivých vín, které jsou v dnešní době velmi populární. Abychom vám je trošku přiblížili a mohli jste si vybrat to pravé, které potěší něčí mlsný jazýček, rozhodli jsme se o nich sepsat pár zajímavostí. Tak se příjemně usaďte a vychutnejte si s námi doušek z každého našeho Prosecca. 

Dříve než se zrodil název Prosecco, byla tak pouze označována bílá odrůda vinné révy, která byla pěstována šarmantními Itali na sluncem zalitých toskánských vinicích. Ovšem časem si tato specifická odrůda vysloužila své pojmenování, které bylo odvozeno od vesnice ležící v oblasti přístavního města Terst, ležícího v severní Itálii. 

Od roku 2010 se smí název Prosecco používat pouze k označení vinného původu a odrůda byla nakonec přejmenována na Glera. 
Slovo Prosecco se skládá ze 2 částí. První část je Pro a druhá secco, které se dá přeložit jako tvrdý či suchý. 

Jedno jméno, ale původ nám jedno není!

Ač má šumivé víno stále svoje originální označení Prosecco, vyrábí se v 9 italských provinciích regionů Benátska (Veneto) a Furlanks - Julské Benátsko, ke kterému patří 4 ze základních provincií, kde je hlavním městem, již zmiňovaný Terst.
Aby byl zajištěn u každého Prosecca jeho italský původ, musí každá láhev mít svou ochranou známku DOCG (Denominazione di origine controllata).
Další zajímavostí je místo výroby. Prosecco Superiore DOCG může totiž pocházet pouze z provincie Treviso, zatímco Asolo Prosecco DOCG je vyráběno opět pouze poblíž města Asolo. Jedině tak je vždy zaručeno pravé kouzlo Itálie v každém šumivém doušku tohoto jemně perlivého vína. 

Sulla salute!

Aneb: "Na zdraví!" Pojďte s námi konečně na první on-line degustaci pravého italského Prosecca z naší nabídky. 

Jako první vám představíme Prosecca, která byla stvořeno pro dámy tak i pro pány. Vinařství Astoria si totiž dala velmi záležet v první řadě na výtečné a nezapomenutelné chuti svých šumivých vín, ale také na elegantním vzhledu každé své láhve. Ty totiž byly vybroušeny podle vodních tras v Benátkách, které místní i turisté tolik milují! 

Nejprve pro vás otevřeme růžové Prosecco. Při prvním doušku je na jazyku cítit jemné perlení, které chuťové pohárky ohromí svou elegantně vyváženou nasládlou chutí s nádechem květinových a ovocných tónů, ve kterých se mísí jemná kyselinka s cukrem. Prosecco Astoria Pink Fashion bylo primárně stvořeno pro ženy, které milují módu, vůni květin a svěžest v čerstvém ovoci. 

Jako druhé jsme si na ochutnávku přichystali Prosecco Astoria Fano Superirore, které se řadí do kategorií suchých vín, označovaných extra brut. Astoria Fano vyniká svou brilantní svěžestí a jeho aroma vás nadchne svou lehkou mineralitou s tóny bílého ovoce a jablek. Na závěr si budete moci vychutnat jemné perlení s pikantní kyselinou, která vybízí k dalšímu doušku. 

Poslední ochutnávku zakončíme taktéž italským Proseccem Villa Italia DOC, které je typické svou slámově žlutou barvou a v jeho aroma ucítíte nádech jablek a květin. Jeho chuť je příjemné vyvážená, svěží a s jemným perlením. 

Nechte bublinky šeptat...

Ke každé oslavě, omluvě či jen tak, když potřebujete nechat nějaké okamžiky prostě vyšumět, je nejlepším lékem skvělé Prosecco. To vás totiž každým lokem přenese do prosluněné Itálie, kde na člověka dýchne pohodová dovolená, plná usmívajících se Italů a Italek, skvělého jídla a především chvíle klidu a odpočinku
Aby byl opravdu každý doušek takový, zařadili jsme do naší nabídky to nejlepší, co se chuti týče a i nejstylovější, aby to byla Itálie se vším všudy! Tak vezměte svého obdarovaného do nedaleké Itálie na to jejich vyhlášené šumivé víno a nechte bublinky šeptat....! ❤